Benevolent Fund - Kyivan Rus'

Below is a Letter of Appeal to Metropolitan Stephan from Archbishop Volodymyr of Mykolayev Eparchy of the Ukrainian Orthodox Church - Kyiv Patriarchate, concerning the "Benevolent Fund - Kyivan Rus'" which assists in the rebuilding and restoration of Ukrainian Orthodox Churches in Ukraine which had been neglected or destroyed during the communistic period. Archbishop Volodymyr asks for cooperation between parishes of our Metropolia and those of the UOC-KP in Ukraine to help in this restoration, particularly the Cathedral Church of the Icon of the Mother of God of Kasperiv in Mykolayev. The Ukrainian text of Archbishop Volodymyr's letter is below:


Ваше Блаженство, Митрополит СТЕФАН!

Уважно вивчаючи Ваші публікації в Інтернеті, що до можливості об'єднання Українських Православних Церков, Українських Провославних Автокефальних Церков Північної Америки і піднесення ролі Київського Патріархату як історичного правоприємніка Православного Християнства, ми вважаємо що першим кроком на цій дорозі повинно бути налагодження реальних, живих контактів по широкому спектру спільних програм поміж парафіями Київського Патріархату і парафіями Митрополії. На нашу думуку, тільки повсякчасне зростання могутності Української Православної Церкви, як історичного правоприємника духовної спадщини Київської Русі і її реального впливу на життя країни, вирішить всі проблеми. Ми вважаємо, що на Україні, Українська Православна Церква не є якоюсь іншого течією, а всього лише географічною назвою їх розташування і тому всі Православні Церкви на території України повинні за географічною та державною приналежністю відійти до Київського Патріархату. А Київський Патріархат не повинен будуватись на голому місті, вкладаючи величезні кошти в спорудження нових і реставрацію зруйнованих Храмів, хоч і робимо ми це, по волі Божій, з великим ентузіазмом.

Наш Український Православний Кафедральний собор Касперівської ікони Божої Матарі міста Миколаєва, понівечений комуністами за часів комуністичного лихоліття був перебудований в будинок культури заводу імені "61 комунара" і майже повістю зруйнований. Миколаїв південне місто, а Південь завжди був вотчиною комуністичних ідеологів які і в наш час не підтримують Українську Православну Церкву та її державність. Церкви Московського Патріархату мають велику фінансову підтримку з сторони Москви і реставруються дуже швидко, але тільки не наша. Титанічними зусиллями громади Храму та його служителів реставраційні роботи нашого Храму ведуться, але дуже повільно. Занадто повільно, бракує коштів. Для виправлення такого становищя ми залучаємо до співпраці фонд "Київська Русь", основна мета якого, збір коштів на відбудову та реставрацію Кафедрального собору Касперівської ікони Божої Матері, який з часом повинен стати основним Українським Православно-Хрестианським центром на півді України.

Згідно Закону "Про свободу совісті та віросповідання" ми не можемо заборонити існування Посійських храмів і церков на території України, але і миритися з жалюгідним становищем Української Православної Церкви в своїй країні ми не можемо.

Враховуючи вищезазначене, та у відповідь на Ваш заклик про налагодження контактів по між парафіями Київського Патріархату і парафіями Митрополії, я звертаюся до Вас з проханням про створення реальних двустронніх, взаємовигідніх контактів і програм.

З любов'ю у Хресті звертається

Archbishop Volodymyr of Mykolayev Архієпископ Миколаївський і Богоявленський +Володимир


Parishes or individuals wishing to assist in the restoration of Ukrainian Orthodox churches in the Mykolayev Eparchy and elsewhere in Ukraine may contact the "Benevolent Fund - Kyivan Rus' at: kyevska_rus@atlasua.net


Back to Metropolia Main Page.

Повернутися до Головної Сторінки Митрополії.