Bishops attending Synod exit St. George Cathedral in L'viv


Владику Любомира Гузара обрано сьогодні новим Верховним Архієпископом Української греко-католицької церкви


Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, Верховний Архієпископ Кир Любомир Гузар народився 1933 р. у Львові. У 1944 р. вимушено виїхав за межі України. Навчався в українській гімназії в Австрії. Духовну освіту отримав у США та Італії. Доктор богослов"я. 1977 р. рукоположений у єпископи. 1993 р. повернувся в Україну. 1996-1997 рр. - Екзарх Києво-Вишгородський. З 1997 р. - єпископ-помічник Глави УГКЦ з делегованими правами. Володіє англійською, німецькою, італійською, польською, російською та іншими іноземними мовами.

Вибори відбулися у Львові на Синоді УГКЦ, в якому беруть участь біля 30 єпіскопів з усіх континентів, де є єпархії УГКЦ. Зокрема, з Австралії, Канади, США, Латинської Америки, Європи. Усього у світі є 25 єпархій УГКЦ.

Верховний архієпископ Української греко-католицької церкви Мирослав-Іван кардинал Любачівский помер у ніч на 14 грудня минулого року у своїй резиденції у Львові.

УГКЦ була офіційно закрита рішенням Львівського собору у 1946 році. Церква відродилася в Україні на початку 1990-х років, вона нараховує в даний час біля 3,7 тис. приходів.

Біографія Верховного Архиєпископа Блаженнішого ЛЮБОМИРА ГУЗАРА Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви

Блаженніший Любомир Гузар народився у Львові 26 лютого 1933 року в родині Ярослава та Ростислави з роду Демчук. Тут закінчив народну школу та перший клас гімназії. У 1944 році сім"я змушена була покинути Україну. Спочатку зупинилися в Австрії. У місті Зальцбурзі майбутній Владика продовжив навчання в українській гімназії. У 1949 році родина Гузарів переїхала до США. Середню освіту Блаженніший Любомир закінчив у малій духовній семінарії в Стемфорді, штат Коннектікут. Потім студіював філософію в Колегії Святого Василія, де в 1954 році одержав ступінь бакалавра. Богословські студії відбув у Католицькому університеті Америки у Вашингтоні.

У 1958 році, як питомець Великої духовної семінарії Святого Йосафата, одержав ліценціят богослов"я. 3О березня цього ж року Владика Амврозій Сенишин висвятив Любомира Гузара на священика для праці в Стемфордській єпархії. У 1958-1969 роках працює вчителем і префектом у Стемфордській духовній семінарії Святого Василія. Також служить в Кергонксоні, штат Нью-Йорк, як душпастир оселі "Союзівка" Українського Народного Союзу та виховної оселі Спілки Української молоді Америки в Елленвілі, штат Нью-Йорк. 3 1965 року був настоятелем парохії Пресвятої Трійці в Кергонксоні. Продовжував навчання вивчаючи філософію в Фордгамському університеті Нью-Йорка.

У 1967 році здобув ступінь маґістра. В 1969 році переїхав до Рима для продовження богословських студій, які завершив доктором богослов"я в 1972 році (дисертація на тему "Митрополит Андрей Шептицький - провісник екуменізму"). У 1972 році отець Любомир Гузар вступає до монастиря Святого Теодора (монахів студійського уставу) в Гроттаферрата в Італії.

2 квітня 1977 року в монастирі Студійського Уставу в Кастель-Гандольфо, поблизу Рима, був висвячений Патріархом Йосифом Сліпим на єпископа. В 1978 році Патріарх Йосиф призначає єпископа Гузара архимандритом цього монастиря, а також відповідальним за монастирі студійського уставу за межами України. У 1973-1984 роках Владика викладає в Папському Місійному Університеті "Урбаніяна" в Римі. В ці ж роки виконує різні доручення Патріарха Йосифа Сліпого. 3 1984 до 1991 року був протосинкелом Львівської Архиєпархії в Римі. У 1993 році разом зі всією спільнотою з Гроттаферрата повернувся на рідну землю. У 1993-94 роках служив духівником у Львівській духовній семінарії Святого Духа.

У 1995 році спільнота осіла в своєму монастирі Святого Теодора Студита в селі Колодіївка на Тернопільщині. 2 квітня 1996 року Преосвященний Владика Любомир Гузар призначений Екзархом Києво-Вишгородського екзархату з титулярним престолом Ніси в Ликії. 14 жовтня 1996 року Синод Єпископів УГКЦ обрав Києво-Вишгородського Екзарха Преосвященного Владику Любомира Гузара на уряд єпископа-помічника Глави Української Греко-Католицької Церкви з делегованими правами. Після упокоєння в Господі Блаженнішого Мирослава-Івана Кардинала Любачівського 14 грудня 2000 року, згідно з вимогами канонічного права, Владика Любомир Гузар виконував обов"язки Апостольського Адміністратора УГКЦ. 26 січня 2001 року Виборчим Синодом Єпископів Української Греко-Католицької Церкви Преосвященного Владику Любомира Гузара обрано Верховним Архиєпископом, Отцем і Главою Української Греко-Католицької Церкви.

Thanks to Lyudmyla Polishchuk and UKROP.com


English Article.

Повернутися до Головної Сторінки Митрополії.