Різдвяний Пасторальний Лист


The Nativity of Our Lord


НАЙПРЕПОДОБНІШІ ТА ПРЕПОДОБНІ ОТЦІ, ПРЕЗИДЕНТИ ПАРАФІЯЛЬНОЇ РАДИ, ДОРОГІ ПАРАФІЯНИ ТА ВІРУЮЧІ УКРАЇНСЬКОЇ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ У США: МИРУ, ЗДОРОВ'Я ТА СПАСІННЯ ВАМ У НОВОНАРОДЖЕНОМУ ХРИСТІ, З НАШИМ АРХІПАСТОРАЛЬНИМ БЛАГОСЛОВЕННЯМ:


7 Січень, 2001

Христос Родився! Славіте Його!

І знову наше світове співтовариство збирається для святкування тієї благословенної ночі дві тисячі років тому, коли Бог прийшов у світ, той час, коли він став "одним із нас." Так сильно Бог піклується про кожну людину, що він виявив бажання принести себе в жертву, бути народженим і прожити все життя, щоб стати для нас найпрекраснішим прикладом. За своє життя серед нас він подарував нам заповіді спасіння і привів нас до знання Тебе, великий Боже й Батько." {Літургія Cв. Василя}.

Літургія Cв. Василя, яку ми святкуємо цього року на Різдво, відповідно до старих правил наших літургійних обрядів, дає нам духовне розуміння народження Нашого Бога, згадуючи, що, "коли прийшов час, Ти говорив до нас вустами Свого Сина …, будучи вічним Господом, він прийшов на землю та жив серед нас."

Входження Бога в людську історію фізичним способом через народження, є найбільшим дивом, коли-небудь поміченим на землі. Це закликає нас до відповідних дій з нашого боку, тому що ми не можемо говорити, що не знаємо, як треба жити нам, Дітям Божим, та як треба ставитися до Господа і один до одного. Ісус Христос показав нам шлях і разом з усім, сказаним у його вченні, пояснив нам, чого Бог очікує від кожного з нас, а також вказав на шлях смиренності, оскільки, будучи Господом, "відображенням слави Батька", як каже літургія, він "віддав себе, прийнявши образ раба і спустився до нас, щоб підняти нас до образу своєї величі."

Із народженням Ісуса людство було змінене назавжди. Світу, який ми добре знаємо і який так сильно затемнений гріхом та неволею, було надано шанс змінитися, бути перетвореним присутністю Бога. Якщо Христос міг змінити світ, можемо й ми. Чоловікам і жінкам було дано святий приклад того, як жити в злагоді з їхнім Творцем і один з одним.

Втілення цього перетворення життя залежить від нас. Кожному з нас, хто хрестився у вірі Христовій, надана можливість зробити світ більш подібним до Бога, дозволяючи Богу народжуватися в нас щодня. Занадто часто ми бачимо, як люди втрачають ці можливості чи навіть відкидають їх. Так чинять ті, хто віддає перевагу власним бажанням, а не шляху до Бога, хто діє на свій власний розсуд, або ті, що обрали вплив темряви, а не світло Христа. Такі люди зображені в Різдвяних оповіданнях Євангелій від Матфея та Луки і змальовані в церквах та на міських площах у всьому світі в цей час.

Різдвяна історія вже дві тисячі років цікавить людей тому, що зображує мікробудову світу і людей у ньому і драматично показує, як Бог пов'язаний із його дітьми, що живуть на землі. Іконографія, вчення за допомогою мистецтва, послання Бога у священному писанні, зображує історію Різдва у всій її повноті. У Середньовічній Європі Cв. Френсіс відомий своїм створенням вистави першого Різдва саме так, як відомо нам сьогодні, із використанням реальних персонажів і тварин. До сьогодні, у деяких містах представляють це виконання як "живу сцену Різдва." Це є дуже важливим і значущим - бути свідком тих подій, громадянином Віфлеєму, більше розуміти, що дійсно відбулося тієї ночі багато років тому. У багатьох церквах сьогодні є картини Різдва, зображені на церковних стінах або іконостасі, або "вічне Різдво", яке нагадує людям про перше Різдво, і де віруючі можуть просити протягом усього року.

Найважливішим у Різдві є докази деяких перших свідків народження Христа, скромних і бідних пастухів та трьох мудреців (Magi), інтелектуалів того часу, що присвятили себе науці та філантропії, з вищого духовного класу високої культури. Вони визнали Правду, коли їм стало про це відомо і мудро привітали Божі дії, призначені для людей.

Особливо цікавою є особистість Правителя Ірода, місцевого Єврейського цивільного адміністратора, який був "дуже стривожений", коли дізнався від мудреців Magi, що Месія, Бог прийшов на землю, був народжений (Матфея 2:3). Для нього народження Ісуса, небесного короля, було загрозою його власній владі та силі. Оскільки сам правитель Ірод не турбувався про краще задоволення інтересів свого народу, а, керуючи ними, працював разом із владою Риму, пригноблюючи свій власний народ. Як ми знаємо з історії, на початку сторіччя Палестина була зайнята силами Цезаря, який, як голова Римської імперії, був попередником великої наддержави. Ірод, якому було надано владу іноземними Римськими силами, керував замість Бога, заради своєї власної вигоди в релігійно-політичному колі. Дуже багато людей сьогодні у світі налякані так само, як був наляканий Ірод тоді, коли Бог говорив людським голосом до народу, закликаючи до реформ і змін, що встановлять правосуддя та справедливість.

Події Різдва у такий спосіб показують нам життя таким, яким ми знаємо його сьогодні. Ми можемо бути подібні до Ірода, знаючи правду, але роблячи погане, ставити свої інтереси вище за Господа і всіх людей, або, подібно до пастухів і мудрих Magi, можемо покірно визнати велич Господа нашого у всьому нашому житті та використати знання і даний нам розум для досягнення справжнього правосуддя та правди.

З великою надією та радісним очікуванням ми вітаємо вас у цей святий час. Цей рік відрізняється від усіх інших тим, що, відзначаючи дві тисячних річниці Народження Бога Ісуса, він також відзначає світанок нового періоду в історії людства, початок третього тисячоліття і двадцять першого сторіччя.

Небагатьом людям надана можливість жити у цей історичний період. Великі очікування та надію приносить він кожному з нас. Це є та сама надія, із якою Син Бога увійшов до історії людства у перше Різдво. Якщо подумати про те, наскільки змінився світ з першого року ери, коли народився Христос, нас має вразити схожість того далекого часу і нашого періоду, особливо якщо говорити про серця людей.

Ми живемо у час інтенсивних змін та багатообіцяючої перспективи яскравого майбутнього. Пам'ять про Різдво переносить нас у інший час і місце, але показує реальних людей, які також мали велику надію на те, що Бог діяв в історії, несучи велику свободу і правосуддя світу. Люди в історії Різдва, подібно до нас, довіряли Богу і його спроможності змінити світ. Magi, як повідомляють нам священні писання, після побачення з дитиною, "повернулися до власної країни іншим шляхом," (Матфея 2:12) частково для того, щоб відвернути люті наміри Ірода вбити новонародженого Месію, та з іншого боку тому, що їх змінив досвід зустрічі з Господом, який прийняв наш людський вигляд.

Ми бажаємо вам і тим, кого ви любите, благословення і добрих намірів, які приносить цей час. Ми кидаємо виклик кожному з вас: несіть мир, надію і любов до всього, що приносить це Різдво, яке матиме великий вплив на ту частину світу, в якій кожний з вас живе. У цей час з'явилася можливість змінити те, що ми вважаємо невірним у нашому світі, а також принести відновлену надію у це нове тисячоліття. Запитуючи себе про те, які зміни можуть принести наші ізольовані, індивідуальні зусилля, ми маємо бути впевнені, що світ тепер набагато більше з'єднаний за допомогою сучасних технологій, і у нас в цю нову еру є більше шансів, ніж будь-коли, для того, щоб змінити життя інших людей і бути почутими у всьому світі.

Ми славимо Господа за кожну можливість служити вам і запевняємо вас у нашій готовності бути корисними усім вам і бажаємо, щоб усі ви знали, що світ не є занадто великим для того, щоб покликати нас у будь-який час, коли ви бажаєте особистого спілкування з нами. Оскільки ми працюємо разом для більшої єдності у нашому Українському співтоваристві, серед Християн і дійсно всіх людей у всьому світі, ми можемо тільки молитися про сильніший мир і добру волю, про які казали людству ангели у те перше Різдво так давно.


Щиро Ваші у вірі Новонародженого Христа,


Carolers announce the Joyous Tidings of 2000 years of Christmas +Митрополит Стефан
Архієпископ Нью-Йорку
Примат

+Архієпископ Михайл
Архієпископ Клівленду
Помічник Примата

+Митрополит Алексис
Заслужений Митрополит
Заслужений Архієпископ Нью-Йорку

+Архієпископ Микола
Архієпископ Берліну - Бранденбургу
Апостольський Екзарх Західної Європи

+Єпископ Данило
Номінальний Єпископ Марамаросу
Єпископ Помічник Клівленду


English Version.

ПОВЕРНУТИСЯ ДО ГОЛОВНОЇ СТОРІНКИ.